Diese Webseite verwendet Cookies, um den bestmöglichen Service zu erbringen, Besucherdaten zu sammeln und Werbung zu personalisieren. Durch die Nutzung dieser Webseite erteilen Sie Ihre Zustimmung dazu.
Mehr Informationen
de
csen
Facebook Instagram

telefon+420 608 444 115

e-mailapartman.zamek@email.cz

menu
schließen

Boubínský prales

Boubínský prales je národní přírodní rezervací v okrese Prachatice a je součástí CHKO Šumava
Rezervace byla založena roku 1858 o tehdejší rozloze 138 ha. Bohužel po vichřici v 19. století zůstalo z rezervace jen 47 ha. Tato plocha se pak stala jádrem pralesa, které je i dnes oploceno, aby se zamezilo vstupu turistů i přemnožené zvěři. Postupem času se rezervace rozšiřovala až na současných 685 ha.
Rezervace vznikla kvůli ochraně porostu, který se zde vyskytuje. Prales je tvořen hlavně buky, smrky, jedlemi a vtroušeným javorem klenem. Samozřejmě zde můžeme nalézt spoustu rozmanitých vzácných organizmů. Stromy jsou zde staré 400 až 500 let a samotné stáří lesa se odhaduje na 12 000 let (konec poslední doby ledové). 

Turistické stezky Boubínem

Boubínským pralesem vede naučná stezka a několik turistických cest, které vás dovedou k rozhledně na vrcholu Boubína.
Do oblasti se nejčastěji vchází z oblasti Kubovy Hutě, kde je značena modrá turistická cesta. Ta prochází rezervací až do Zátoně, která také bývá česným výchozím bodem.

Naučná stezka má téměř 4 km. Provede vás kolem Boubínského jezírka, pozůstatků Krále smrků a pokračuje po Lubencké cestě. Na začátku jedné ze stezek, v Idině Pile, se můžete také zastavit v informačním středisku a zjistit tak o Boubínském pralese více přímo na místě. 

Turistická mapka Boubínského pralesa a okolí
Více informací o Boubínském pralese