This website uses cookies to help us improve our services, personalize ads, and analyze traffic. By using our site you agree to this.
More information
en
csde
Facebook Instagram

telefon+420 608 444 115

e-mailapartman.zamek@email.cz

menu
close

Boubín forest

Boubínský prales je národní přírodní rezervací v okrese Prachatice a je součástí CHKO Šumava
Rezervace byla založena roku 1858 o tehdejší rozloze 138 ha. Bohužel po vichřici v 19. století zůstalo z rezervace jen 47 ha. Tato plocha se pak stala jádrem pralesa, které je i dnes oploceno, aby se zamezilo vstupu turistů i přemnožené zvěři. Postupem času se rezervace rozšiřovala až na současných 685 ha.
Rezervace vznikla kvůli ochraně porostu, který se zde vyskytuje. Prales je tvořen hlavně buky, smrky, jedlemi a vtroušeným javorem klenem. Samozřejmě zde můžeme nalézt spoustu rozmanitých vzácných organizmů. Stromy jsou zde staré 400 až 500 let a samotné stáří lesa se odhaduje na 12 000 let (konec poslední doby ledové). 

Turistické stezky Boubínem

Boubínským pralesem vede naučná stezka a několik turistických cest, které vás dovedou k rozhledně na vrcholu Boubína.
Do oblasti se nejčastěji vchází z oblasti Kubovy Hutě, kde je značena modrá turistická cesta. Ta prochází rezervací až do Zátoně, která také bývá česným výchozím bodem.

Naučná stezka má téměř 4 km. Provede vás kolem Boubínského jezírka, pozůstatků Krále smrků a pokračuje po Lubencké cestě. Na začátku jedné ze stezek, v Idině Pile, se můžete také zastavit v informačním středisku a zjistit tak o Boubínském pralese více přímo na místě. 

Turistická mapka Boubínského pralesa a okolí
Více informací o Boubínském pralese